Rekordowe Retro Motor Show 2018

Pod koniec października odbyła się już trzecia edycja targów Retro Motor Show, wydarzenie pobiło kilka rekordów i było wyjątkowe również dla naszej firmy.

Pomiędzy 26 a 28 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się już trzecia edycja Retro Motor Show. W Polsce rynek pojazdów zabytkowych stale się rozwija i właśnie jemu dedykowana jest ta impreza. Na powierzchni kilku pawilonów odwiedzający mogli zobaczyć ponad 700 zabytkowych pojazdów! W trakcie trzech dni targi odwiedziło prawie 40 tysięcy osób! Tak duże wydarzenie motoryzacyjne nie mogło odbyć się bez naszego udziału. Już po raz trzeci byliśmy jednym z wystawców Retro Motor Show.

REKORDY POBITE

Rynek pojazdów zabytkowych to stale rozwijająca się gałąź motoryzacji. Wielu posiadaczy zabytkowych samochodów i motocykli to ogromni pasjonaci motoryzacji, są wśród nich też tacy, którzy uważają, że „klasyki” to świetna inwestycja na przyszłość. Tegoroczna edycja Retro Motor Show również pokazała rosnące zainteresowanie branżą. W tym roku pobito rekord w liczbie osób, które odwiedziły targi. Podczas trzech dni wydarzenie odwiedziło 36 909 uczestników, to najlepszy wynik podczas wszystkich edycji. Mamy nadzieję, że w kolejnym rok również liczba osób będzie tak imponująca a nawet większa.

MAMY SIĘ CZYM POCHWALIĆ

W każdym roku staramy się, żeby nasza ekspozycja podczas targów była coraz bardziej okazała, idealnym potwierdzeniem tego jest nasz tegoroczny udział w Retro Motor Show. Podczas pierwszej edycji targów nasze stoisko było dosyć niewielkie, nie zawierało nawet żadnego zabytkowego pojazdu. Kolejnego roku mogliśmy pochwalić się już większą przestrzenią a także ciekawą ekspozycją. Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy Mercedesa W115 oraz dwa motocykle Harley Davidson WLA. W tym roku nasza przestrzeń jeszcze bardziej się powiększyła i zdobyła kolejne unikatowe eksponaty.

Na stoisku oprócz Merdedesa W115 oraz Harleya Davidsona WLA można było zobaczyć kilka bardzo unikatowych eksponatów. Naszą ekspozycję podzieliliśmy na dwie części – odrestaurowanych pojazdów oraz tych do renowacji. W odnowionej części znalazł się motocykl WLA oraz pięknie odrestaurowane białe BMW R 100 rs. Nasz nowy Harley przykuwał ogromną uwagę widzów. Motocykl pochodzi z roku 1942 i jest rzadkim modelem. Ogromne wrażenie wywoływał również model BMW, który został starannie odrestaurowany, mimo, że jeszcze kilka miesięcy temu jego stan był bardzo zły. Nieopodal motocykli odwiedzający targi mieli okazję zobaczyć Mercedesa W115 z 1975 roku. To pojazd, który jest w naszej firmie od początku istnienia, a dzięki naszej pracy posiada nowy układ wydechowy włoskiej firmy Imasaf, zakończony chromowana końcówką naszej produkcji.

W drugiej części naszego stoiska można było ujrzeć pojazdy wymagające renowacji i bardzo unikatowe. Jednym z nich był Zundapp DBK 200 z 1937 roku. Motocykl produkcji niemieckiej mimo wielu lat ciągle był na chodzie a jego stan nie wskazywał, że ma już 81 lat. Podczas targów odwiedził nasze stoisko również Pan Adam, który kilkadziesiąt lat temu był właścicielem niemieckiego motocykla! Nie mniejszą sensację wzbudzał brytyjski motocykl BSA A10. Wyjątkowy charakter dodawała mu specjalna przednia owiewka w kolorze pomarańczowym. Należy również wspomnieć o specjalnym wózku, który był połączony z motocyklem. Wspomniany wózek to jedna z nielicznych dwuosobowych konstrukcji, dzięki temu motocyklem z wózkiem mogły jechać aż cztery osoby!

Poza motocyklami i samochodem postaraliśmy się zaprezentować nasze produkty oraz realizacje. Na specjalnie skonstruowanej drewnianej wieży można było podziwiać wyprodukowane przez nas tłumiki, DB Killery, wygięte rury czy regenerowane filtry.

Oprócz naszego stoiska również w innych miejscach odwiedzający zobaczyli akcenty firmy Kaliński. Po raz pierwszy byliśmy partnerem Akademii Renowacji. To unikalny projekt, który ma zarażać pasją do motoryzacji, wskazywać najlepsze wzorce i konkretne rozwiązania renowacji danych elementów. W tym roku nasze działania ograniczyły się do krótkiego przedstawienia oferty, mamy jednak nadzieję, że za rok rozszerzymy nasze wspólne działania. Oprócz tego niedaleko naszego stoiska, można było dostrzec kilka samochodów produkcji komunistycznych, które brały udział w coraz słynniejszym już rajdzie Złombol. W tym roku byliśmy partnerem załogi „Nie lada misie”.

Z OPTYMIZMEM PATRZYMY W PRZYSZŁOŚĆ

Trzecia edycja Retro Motor Show była wyjątkowa. Dla Targów Poznańskich najważniejsza oczywiście była rosnąca frekwencja, która również nas bardzo cieszy. Z naszej perspektywy natomiast cieszymy się z własnych działań. Przy okazji kolejnej edycji powiększyliśmy naszą ekspozycję i wykorzystaliśmy aż 100 metrów kwadratowych. Możemy się pochwalić jedną z większych stoisk w kategorii firm zajmujących się podzespołami do pojazdów, które bezpośrednio nie sprzedaje samochodów czy motocykli. To nasze największe stoisko podczas Retro Motor Show. W trackie weekendu odnotowaliśmy również znaczny ruch i zainteresowanie naszymi produktami. Odbyliśmy bardzo dużo ciekawych rozmów, starając się odpowiedzieć nawet na najtrudniejsze pytania. Mamy nadzieję, że kolejna edycja będzie jeszcze lepsza a Wy, nasi klienci chętnie odwiedzicie nasze stoisko. Już teraz serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do zobaczenia całej galerii zdjęć z Retro Motor Show